Bear – nie taki straszny jak go malują

Bear – nie taki straszny jak go malują

Dawno, dawno temu… żył sobie niedźwiedź i miał wielu adoratorów. Zachwalali jego gęste futro, potężne, mężne ciało i grozę, której niejeden mógł pozazdrościć! Jako że do natury wciąż nas ciągnie, a niedźwiedzi pełno – to jaki morał z tej bajki? Taki, że miśki przeżywają obecnie swój złoty wiek!

Jedni mówią, że przed niedźwiedziem trzeba uciekać, inni – wręcz lgną do włochatych misiów. A mowa oczywiście o społeczności jaką już od lat tworzą „bearsi”, czyli faceci w stylu bear. Kiedyś już poruszałem na blogu temat charakterystyki tego typu faceta, ale z chęcią go wam przypomnę.

Kim jest bear?

Nazwa oczywiście pochodzi z wszechobecnego języka angielskiego. Bear, czyli miś lub też niedźwiedź – tak jest nazywany bardzo charakterystyczny typ faceta, którego nie sposób nie zauważyć. Jak to w naturze – wszyscy wiedzą, jak niedźwiedź wygląda, a jeśli nie wiedzą to teraz mają okazję się doszkolić. Bear to facet o dużej sylwetce, dużo większej niż standardowy gej, którego spotkacie w nocnym klubie. Niech mnie ręka boska broni żebym tutaj sprowadzał bearsów do niszy! Wręcz przeciwnie – spotkać możemy ich wszędzie: na ulicy, w saunach, w centrach handlowych, czy chociażby tak jak wspomniałem – w gejowskich klubach. Spotkacie ich tam, gdzie można spotkać geja, czyli wszędzie.

Poza dużą sylwetką miśki często są posiadaczami większego brzuszka – co jeden to bardziej okrąglejszy i bardziej nęcący. Oczywiście jego ciało obowiązkowo musi pokrywać gęste futro, do którego można się przytulić niczym do poduszki po nużącym pościgu spraw codziennych. Czy jakiś wiek określa miśka? Nie, natomiast rzadko można spotkać młodzieńca, który będzie miał budowę bearsa oraz gąszcz włosów w wieku niespełna lat dwudziestu.

Zatem jeśli chodzi o misiów – raczej to są trochę starsi faceci, u których ogrom testosteronu spowodował nadnaturalny rozrost owłosienia, przykuwającego szeroką uwagę młodzieńców lub też pokrewnych sobie – innych misiów. Czy mamy jakiś przykład? Oczywiście niezastąpionym przykładem będzie John Travolta, choć ze swoim futrem raczej na wystawę misiów się nie wybierze.

Generalnie – typ faceta określany jako bear to połączenie dużego pluszowego misia i męskiego faceta, który z chęcią by was przytulił, albo rozerwał na strzępy w swoim łóżku. Więcej na temat typów facetów możecie przeczytać w tekście, który ukazał się jakiś czas temu: Słownik gejowskich typów.

To pokrótce, jeśli chodzi o bearsów. A co więcej można o nich powiedzieć? W tym momencie miśki tworzą swojego rodzaju społeczność, subkulturę, która wyróżnia się bardzo mocno na tle społeczności gejowskiej. Ich społeczność ma swoich przedstawicieli, istnieje również stowarzyszenie Bears of Poland zrzeszające polskich miśków! W ramach stowarzyszenia organizują oni cykliczne spotkania, imprezy, a także wspólne wyjazdy. Ruch miśków oferuje również pomoc psychologiczną dla członków swojej społeczności, dzięki czemu mogą się oni poczuć swobodnie.

Bearsi mają również swoją własną flagę, będącą symbolem, z którym identyfikują się podczas wszelkiego rodzaju Marszów Równości czy właśnie podczas swoich spotkań. Do takich eventów możemy zaliczyć zbliżające się np. wybory Mr Chaser Poland, które na dniach odbędą się w Warszawie, a dokładnie w najbliższy weekend, tj. 13.04 w Klubie Sauna Galla na ulicy Ptasiej 2.

Kim jest chaser? Chaser to znów z angielskiego określenie łowcy, ścigacza. Definicja odnosi się do osoby, która seksualnie lub emocjonalnie jest zainteresowana osobami określanymi jako bear. Nie ma ona przypisanego charakterystycznego wyglądu. Jedyne co ją określa to tak jak już wspomniałem – pociąg emocjonalny lub seksualny do miśków.

W tym roku w ramach uzupełnienia wyborów Mr Bear Poland, które odbywają się już od kilku lat zostaną przeprowadzone wybory Mr Chaser Poland. Niestety zgłoszenia już nie są przyjmowane, ale możecie zagłosować na swoich kandydatów i pomóc im zdobyć tytuł „łowcy” roku!

Jak możecie zagłosować?

Wybory odbędą się we wspomnianym wcześniej Klubie Sauna Galla w Warszawie. Każdy z gości może oddać jeden głos na wybranego przez siebie uczestnika, a następnie wrzucić go do urny wyborczej. Kandydaci będą prezentować się w dwóch odsłonach: w stroju dziennym lub sportowym oraz w bieliźnie, więc na pewno będzie gorąco! Refform  jest sponsorem upominków, które otrzyma zwycięzca wyborów, a także wspiera ruch miśków w ramach działań promujących Przeciwdziałania Wykluczeniom i Dyskryminacji.

Kolejne spotkanie – tym razem pod patronatem Fundacji Refform – będzie miało miejsce w Skowronkach nad Bałtykiem. Impreza jest współorganizowana przez Fundację Refform i Stowarzyszenie Bears of Poland. Więcej informacji na temat możecie przeczytać tu: https://fundacjarefform.pl/przygotowania-do-zlotu/ 


Zapisy na Zlot trwają! Zapisujcie się, przybywajcie, klikajcie
<<<tutaj>>>


A tymczasem przyjdźcie w sobotę i wybierzcie razem z nami Mr Chaser Poland 2019.

Do zobaczenia!


Tom