Dlaczego czasem boli dupa i co tym zrobić

Dlaczego czasem boli dupa i co tym zrobić

Dupa nie mydło – nie zmydli się. Czasem jednak boli, a powodów może być sporo – od bardzo intensywnego seksu analnego, fistingu, poprzez używanie niedopasowanych rozmiarem zabawek, aż do dolegliwości spowodowanych chorobami.

Anal za wszelką cenę?

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że zabawy z anusem nie są dla każdego. Może dlatego niektórzy pasywi nigdy nie dają dupy, ograniczając swoją aktywność do obciągu. Czasem nawet z połykiem, jakby miała być to rekompensata. Za to, że mimo zachęt aktywa, dupa pasywa została jednak w stanie dziewictwa.

Pisaliśmy wielokrotnie i do znudzenia, że do zabaw analnych trzeba się przygotować. Zacząć od rozdziewiczania dziury palcem, później mniejszymi rozmiarami zabawek, aż po te o dość dużej średnicy. Analogicznie: fisting dla nierozpracowanej dupy może być tragiczny w skutkach, jazda na „chama” może spowodować uszkodzenie zwieraczy i konieczność skorzystania z interwencji lekarskiej.

Jeśli nie odprężysz swojej pupy, nie będziesz mógł czerpać z analu większych przyjemności. – przestrzega DreamWalker na zaprzyjaźnionym blogu „Sztuka bycia gejem”. – Co więcej – seks analny z ciągle kurczącą się odbytnicą jest niemiły i trudny… Partner nie przebije się penisem przez ścianę napiętych mięśni, by dostać się do Twojego punktu G – czyli prostaty, której to stymulacja podczas seksu analnego sprawia największą rozkosz.

Dupa i rozmiar zabawki

Zabawki mają swoje rozmiary. Wiele korków analnych czy kulek można spotkać w różnych rozmiarach dedykowanych rozmiarowi dziury. Niewprawieni zaczynają oczywiście od najmniejszych rozmiarów, których zwieracze „nauczą” się dość szybko. Trzeba będzie wybrać wówczas większy rozmiar i zwiększać go z czasem, aż do momentu, w którym dziura będzie takiej wielkości, jakiej oczekuje jej posiadacz 😉 Naprawdę nie ma się co nastawiać od razu na rozmiar XL! Powolne praktyki spowodują, że dupa nie będzie boleć, a i z chęcią przyjmie większy rozmiar zabawki, kiedy przyjdzie czas na zmianę.

Można porównać to do noszenia Prince Alberta w żołędzi członka. Większość posiadaczy tego rodzaju piercingu intymnego zaczyna od grubości pręta 1,2 – 1,6mm. Po jakimś czasie dziurka, w której pracuje kolczyk się powiększa i bez większego wysiłku daje się w to miejsce włożyć kolec z prętem o nieco większej średnicy. Z dupą jest podobnie, ale że zabawki (poza korkami analnymi) nie siedzą w niej cały czas, dupa potrzebuje nauki i czasu na przyswojenie każdego z rozmiarów.

Korki analne noszone w dupie przez długi czas, skracają czas, w którym dziura przyzwyczaja się do rozmiaru. Większość z nich ma zamkniętą, litą konstrukcję – a w związku z tym jest gazoszczelna. Wynaleziono więc plugi z otworem pozwalającym na odprowadzanie bąków na zewnątrz – idealne do długiego noszenia. Niektórzy próbują też nosić przez długi czas w dupie tunele. Rzecz gustu. Powiedzmy przy tym też, że dbałość o jakość gadżetów i towarzyszące im detale wyćwiczy dziurę i pozwoli na jej sprawne funkcjonowanie bez jakiegokolwiek dyskomfortu.

Dupa, drażliwe jelita…

…potrafią nieźle namieszać. Pierwsza dolegliwość (zwana zespołem jelita nadwrażliwego) jest o tyle przykra, że powoduje bóle brzucha i zaburzenia wypróżnień. A to w zasadzie eliminuje możliwość noszenia pluga w dupie przez długi czas. W takiej sytuacji pluga trzeba wciąż wyciągać z dupy, żeby się wypróżnić. No i człowiek się wówczas po wielokroć podciera i podrażnia skórę wokół odbytu, co powoduje spory dyskomfort.

W innym wariancie choroby, kiedy zamiast biegunki pojawia się zaparcie, brzuch staje się wzdęty. Ma się ciągłą ochotę na oddanie gazów, scenariusz można sobie dopowiedzieć. Niestety na dzień dzisiejszy choroba nie jest wyleczalna, pozostaje więc łagodzić jej skutki i docelowo ją zaakceptować. Można oczywiście próbować się przy tym dupą bawić, ale przy rozregulowanym wypróżnianiu i prawdopodobnych otarciach… Nie będzie to zapewne tak komfortowa zabawa jak u zdrowych osób.

…i hemoroidy

Podobnie uciążliwie jest z hemoroidami. Ani jednego, ani drugiego żadna dupa nie lubi.

Guzki krwawnicze, potocznie hemoroidy, ma każdy z nas, żylaki odbytu tylko niektórzy. – podaje Poradnik Zdrowie. – Wyglądają jak poduszeczki wypełnione krwią i pełnią niezwykle ważną funkcję. Uszczelniają kanał odbytu, a wraz z mięśniami zwieraczami pozwalają panować nad oddawaniem stolca i gazów. Problem zaczyna się wtedy, gdy hemoroidy są rozciągnięte, wypełniają się krwią ponad miarę i nie opróżniają się z niej do końca. Na skutek zalegania krwi z czasem dochodzi do stanu zapalnego, który obejmuje zarówno guzki, jak i tkanki odbytu. Mówimy wtedy o rozwoju choroby hemoroidalnej, czyli o żylakach odbytu.

Z reguły przy hemoroidach najpierw zaczyna swędzieć rów, a kiedy bagatelizowane są pierwsze objawy – z czasem pojawiają się powikłania zapalne, zakrzepowe i ból. Na szczęście daje się je wyleczyć, choć nierzadko chirurgicznie.

Dlaczego ból dupy powinien dawać do myślenia

Powiedzmy, że dupa nie powinna nikogo boleć sama z siebie. W procesie fizjologicznym pełni ważne funkcje i infantylnie pisząc – natura zaplanowała jej działanie tak, żeby wystarczyło dupę wyłącznie podetrzeć, albo umyć. W związku z tym, kiedy pojawia się ból, świadczy to o tym, że coś się z dupą zadziało nieprawidłowego. Nawet jeśli jesteś na wyższym stopniu zaawansowania w zabawach analnych i przyzwyczaiłeś się, że po ostrym ruchaniu, fiście, zabawach z gadżetami dupa „zgłasza swoją obecność”, obserwuj, czy ból się nie utrzymuje za długo, albo czy nie pojawia się np. krwawienie.

Świadomie wspomnimy przy tej okazji, że kontuzjowana dupa dyskwalifikuje raczej seks analny. Już on sam, niezabezpieczony niesie ze sobą duże ryzyko zakażeń i chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli dodać do tego choćby hemoroidy i krew pojawiająca się nierzadko w tym schorzeniu – ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową znacznie się zwiększa.

JJ
fot. psychlabs.ryerson.ca

  • bobidi1

    ktoś coś więcej może napisać na temat tej “choroby” – wzdęty brzuch i zaparcia? Cierpię tak już kilka lat:( jakiś sposób?