Dog training / puppy training

Dog training / puppy training

Dog training / puppy training – ogólnie

PuppyDog / puppy training, to ogólnie mówiąc tresura, szkolenie psa. W relacji Pan – pies najważniejsze jest zarówno dobro Pana, jak i psa oraz oczywiście pełne posłuszeństwo psa wobec Pana. Ewentualne nieposłuszeństwo jest karane. “Puppy” nazywamy pieska młodego, nie wybieganego za bardzo, chętnego do psot i zabaw, nieco niezdarnego i mało usłuchanego. Dlatego wymaga większej atencji i zrozumienia a także szkolenia! Potrafi za to odwzajemnić się całkowitym oddaniem i młodzieńczą energią. “Dog”, to już stary pies, szkolony (czasem przez wielu właścicieli) i w miarę dobrze ułożony. Wie, co mu wolno, a czego nie. Choć popełnia gafy i zostaje za nie karę, to jest usłużny i jak najbardziej oddany. Ma jednak pewną mądrość życiową, której jeszcze nie posiadają małe puppies. Rozumie wszystkie rozkazy Pana i wykonuje je bezbłędnie. Szkoleniem psa (dog training) zajmuje się wyłącznie jego właściciel i wyłącznie on może zdecydować o tym, jak szkolić. Obcy powinni stronić od podchodzenia do obcego psa a już na pewno nie wolno obcego psa łapać za obroże, smycz czy ciągnąc do siebie. Bo ugryzie! Właściciel psa szkoli ale i dba o niego: karmi, poi, bawi się z nim, jak ma na to ochotę lub każe psu iść pobawić się z innymi pieskami. Karmienie psa odbywa się w przyjęty dla psów sposób. Uwaga: odgrywającym role nie podajemy prawdziwej karmy dla psa z uwagi na ich specyficzną treść i brak odpowiednich dla człowieka składników. Ich podanie może być szkodliwe.

Dog training / puppy training – tresura

W zakres szkolenia psa wchodzi dokładnie to, czego uczymy robić zwyczajne psy. Od prostych czynności, takich jak: leżenie przy nodze, spanie na macie, szczekanie, aportowanie, sikania pod drzewo i jedzenie z misy aż po bardziej zaawansowane, jak wiązanie pasa w uprząż, zakładanie ochraniaczy, zakładanie obroży, łańcucha, wyprowadzanie ich, i in. Pamiętać  należy, że bycie pasem przez 24/7, to bardzo trudne zadanie dla człowieka i wymaga ono sporego przygotowania oraz treningów.

Dog training – akcesoria dla psa

Podstawowe to oczywiście miska, smycz i obroża choć oczywiście warto zadbać o ochraniacze na kolana i łapy oraz oczywiście o mordę psa. Całości dopełnia piękny, radosny ogon.

Oczywiście kaptury i ogonki to podstawa:

Całości dopełniają zabawki (gryzaki, kości) oraz ochraniacze.

Psiak to może mieć klawe życie, nieprawdaż?


Wszystkie powyższe akcesoria znajdują się w ofercie reFForm <<<kliknij TUTAJ>>>

Polecamy także blog o pieskach i psach z super fotkami <<<kliknij TUTAJ>>>


tumblr twitter facebook pinterest