Folsom Europe 2015 i polskie piFFko

Folsom Europe 2015 i polskie piFFko

Już 12 września br. o godz. 16:00 rozpocznie się spotkanie polskiej społeczności fetyszowej biorącej udział w Folsom Europe w Berlinie. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w REIZBAR przy ul. Motzstraße 30 w Berlinie.

To trzecie z kolei spotkanie przy piFFku, które organizuje i sponsoruje reFForm Fetish Store oraz drugie z kolei współorganizowane wraz ze Stowarzyszeniem Leather Poland. Historia spotkań polskich fetyszystów podczas Folsom w Berlinie jest długa i zawiła. Trudno dokładnie określić datę kiedy się zaczęła ale prawdopodobnie w 2007 roku. Rozpoczęło się od niezaplanowanych i skrzykiwanych ad hoc spotkań koleżeńskich przy jednym ze sklepów fetyszowych na Fuggerstraße i od wypicia wspólnie piwa. Wkrótce spotkania te zaczęto organizować przy okazji spotkań BLF (Berlin Leather Fetish) założonej w 1998 roku organizacji niemieckich skórzaków, gdzie zacieśniano fetyszową polsko-niemiecką przyjaźń. Niestety, z roku na rok na kolejne spotkania przychodziło coraz mniej zainteresowanych aż w końcu nie było komu ani organizować, ani skrzykiwać się. Zaniechano więc ich organizacji i spotkania Polaków podczas Folsom przeszły w stan hibernacji.

Nowa era spotkań – po kilkuletniej przerwie – rozpoczęła się w 2013 roku

Na pierwsze spotkanie po dłużej przerwie przybyło ponad 200 osób, REIZBAR pękał w szwach i impreza musiała przenieść się przed lokal. Działo się wiele i w środku lokalu, i przed nim. Przechodnie pytali co się dzieje zaskoczeni niecodziennym tłumem, a tłum przed barem był doprawdy imponujący i co najważniejsze fetyszowy. Dominowały gumy i skóry ale nie zabrakło akcentów militarnych. Organizatorami tego spotkania byli: znany z Planetromeo klub FetishPolska oraz reFForm Fetish Store.

 

W roku 2014 odbyło się kolejne, nie mniejsze liczebnie spotkanie w REIZBAR pod polskimi barwami a organizował ja duet: Stowarzyszenie Leather Poland oraz reFForm Fetish Store – sponsor imprezy. Nauczeni doświadczeniem poprzedniego roku tym razem były ławy dla stojących przed barem, było bardziej kolorowo, bardziej fetyszowo, z większą liczbą gości zagranicznych, był tort od Mister B, były gadżety, rabaty na zakupy w sklepie refform.pl oraz oczywiście sporo fantastycznych chwil w gronie bliżej lub mniej znajomych osób. Zacieśnialiśmy przyjaźnie, budowaliśmy nowe znajomości. Polskiego piFFka trochę zazdroszczą nam inne narodowości, bo stało się o naszych spotkaniach dość głośno.

Folsom

Folsom

Polskie piFFko – bo ta nazwa jakby szybciej i bardziej zapadała w pamięć tych, którzy na niej byli – odbywać się będzie co roku, póki ludzie będą dopisywać. Spotkania z ostatnich lat, na które przychodzi z reguły ok. 200 osób charakteryzuje totalna otwartość światopoglądowa i uczestnictwo pełnej gamy fetyszów. Ma coraz to większy międzynarodowy charakter ale jej główną ideą pozostanie spotkanie się Polaków, miłośników fetyszów rozsianych po całym świecie a obecnych podczas Folsom w Berlinie. Nie zaprzestaniemy także zapraszać gości. W 2013 roku gościem specjalnym był szef firmy Mister B – Wim Bos, który był wzruszony, gdy tłum odśpiewał mu po polsku „sto lat” dokładnie w dniu jego urodzin. W 2014 roku odwiedzili nas nas, m. in., Sisters of Perpetual Ingulgance – Berlin, Mister Fetish Austria, goście z Mister B i wielu zagranicznych fetyszowych kolesi chcących poznać naszą polską gościnność.

W imieniu Stowarzyszenia Leather Poland, Mister Leather Poland 2015 oraz sklepu reFForm Fetish Store serdecznie zapraszam w piątek 12 września br. o godz. 16:00 do berlińskiego REIZBAR przy ul. Motzstraße 30 na tradycyjne piFFko podczas naszego dorocznego spotkania. W tym roku od reFForm dla każdego Polaka specjalny upominek i oczywiście piwo. 

Gorąco zapraszam,

Robert Strzelecki
blog.refform.pl


Zdjęcia z polskiego piFFka podczas Folsom 2013 <<<TUTAJ>>>
Zdjęcia z polskiego piFFka podczas Folsom 2014 <<<TUTAJ>>>
Strona Stowarzyszenia Leather Poland (SLP) <<<TUTAJ>>>
Na stronie wykorzystano zdjęcia SLP.

tumblr twitter facebook pinterest