Harness – uprząż na służbie

Harness – uprząż na służbie

Harness powraca na konie

W świecie fetyszowym uprzęże przeżywają renesans. Zakładane są na prawie każdą okazję i wszędzie. Najlepszym tego przykładem są imprezy fetyszowe w USA i Europie, by wspomnieć choćby największą w tej części świata, czyli Folsom w Berlinie. Harnessy są tam wszechobecne.

HarnessKiedyś harness służył wyłącznie, jako niezbędny element zabawy BDSM, np. do powstrzymywania ruchów pasywa przy posuwaniu od tyłu, lub przyciągania do siebie. Harness także stwarzał super okazje do wykorzystania stalowych oczek i ringów do wiązania i przewlekania sznurów, którymi pasyw był krepowany. Do harnessa także podczepiano inne elementy wyposażenia, specjalne uchwyty na ulubiony lubrykant lub pojemnik na niego. Współcześnie harness stał się bardziej elementem dekoracyjnym (i trudno się nie zgodzić, że i owszem dekoruje) oraz że bardzo przyciąga wzrok.

Harness

Uprzęży jest wiele rodzajów. Żądzą te skórzane, bo są eleganckie, dobrze wyprawione, z błyszczącymi metalowymi sprzączkami, w rozmaitych wzorach, np. na pierś, czy tylko na plecy, inne są podwójne albo jedynie zakładane na ramię, są uprzęże dwuczęściowe lub jednoczęściowe. Ważne, że te ze skóry najlepszej jakości długo służą. Para-skórzane harnessy (np. ze skóry z krajów dalekowschodnich wyprawianej z użyciem substancji szkodliwych dla zdrowia) szybko niszczą się i ich blask nie pozostanie na długo. Nie zbyt dobrze wyprawiona skóra może zedrzeć naskórek z pleców czy klatki piersiowej.

Harness neoprenowy

Harnessu z neoprenu – hit sprzedażowy roku 2013: lekkie, można je prać i nie niszczą się przy kontakcie z lubrykantami tłuszczowymi. Nie spotkaliśmy jeszcze harnessów wykonanych z gumy, zapewne z uwagi na to, do czego służą. Nie za długo nimi nacieszyłby się ich posiadacz. Harnessy mogą także mieć osobliwe obszywki wykonane z materiałów w innym kolorze (zgodnym z hanky code – pisaliśmy o tym poprzednio). Porządna impreza fetyszowa nie obejdzie się bez kolesi w harnessach a czy wykorzystają jego wszystkie funkcje na imprezie, czy po – to już inna kwestia.

O harnessach na udo wiadomo najmniej, to nie znaczy, że nie są stosowane niemniej jednak naszym zdaniem oprócz walorów dekoracyjnych nie są tak popularne i tak szeroko stosowane, jak wyżej opisane.