Kilka słów na temat reFForm od pierwszego subiekta reFForm (ten z lewej) – tak ku pokrzepieniu serc i ku pamięci historycznej …

Gdy zostałem menedżerem reFForm Marcin (właściciel reFForm) postawił jasno cel – chcemy być najlepszym sklepem fetyszowym w Polsce i oferować konsumentom najlepszą obsługę. Wiedział, że nic innego nie jest tak ważne, jak doskonała obsługa sprzedażowa i posprzedażowa oraz wyszkolona kadra sprzedawców. Organizacja pracy firmy, zarządzanie nią, sprawy operacyjne, szkolenia pracowników oraz kontakty z firmami zagranicznymi stało się moim polem działania. Biznesem, marketingiem i strategią zajmuje się Marcin.


Rok 2004 – Marcin Fröhlich zakłada pierwszy w Polsce gejowski sklep fetyszowy www.refform.pl z siedzibą w swoim własnym mieszkaniu, początki trudne, grono klientów ograniczone, przeciera szlaki zaopatrzenia, marketing na miarę czasów, czyli mały.


Rok 2005 – REFFORM zdobywa rynek fetyszowy i BDSM-owy oferując pierwsze w Polsce gumowe, czarne zabawki i niektóre wyroby ze skóry oraz lateksu. Sklep się rozwija i pozyskuje wiernych klientów. Chwalą za odwagę.


Rok 2006 – Rozpoczął się od pracy nad wdrożeniem nowej, internetowej platformy sprzedażowej, z lepszymi funkcjami i z lepszą ofertą internetową oraz z lepszym zatowarowaniem magazynu. Wzrost sprzedaży o 50% dodał wiatru pod skrzydła.


Rok 2007 – Wprowadzamy na rynek Polski znaczące marki: Mister B, Pasante i Bathmate oraz kilka innych, zwiększyliśmy obroty ponad 100%. Do właściciela sklepu dołączył Robert Strzelecki – pierwszy subiekt REFFORM.


Rok 2008 – na fali sukcesu otwieramy pierwszy stacjonarny sklep z akcesoriami fetyszowymi i BDSM na warszawskiej Pradze Północ (ul. Targowa 18), który od samego początku cieszył się popularnością i był często odwiedzany. Dostosowaliśmy godziny otwarcia do potrzeb klientów. Rozwinęliśmy sprzedaż internetową.

reFForm w 2008

Fot. Archiwum REFFORM


Rok 2009 – REFFORM oferował już ponad 2500 artykułów, w tym dostępnych od ręki w sklepie był ponad 1000 artykułów “pierwszej potrzeby”. Nowi klienci dowiaduje się o sklepie drogą pantoflową. Do grona sprzedawców dołącza Łukasz Kaczorowski – późniejszy Mister Leather Poland 2015.


Rok 2010 – udział w EuroPride – organizujemy własną imprezę z udziałem Matthias von Fistenberga. Poszerzamy ofertę o nowe marki. Zatowarowanie sklepu wynosi ponad 75%.

Matthias

Fot. Archiwum REFFORM


Rok 2011 – przenosimy REFFORM do nowej lokalizacji na ulicę Prostą przy Rondzie ONZ w Warszawie wraz z drugim flagowym sklepem – Secret Place. W tym roku sponsorujemy pierwsze Wybory Mister Leather Poland i Mister Bear Poland. Rozwijamy marketing, inwestujemy w towar, sklep ma ponad 70% zatowarowanie.

Zostaliśmy także zaproszeni do udziału w Canal Pride w Amsterdamie:


Rok 2012 – w marcu REFFORM i największy holenderski gejowski sklep fetyszowy Mister B zawierają umowę o prowadzeniu sklepu Mister B Shop-in-Shop w Warszawie – jedynego w Polsce i pierwszego w Europie Centralno-Wschodniej. Sponsorujemy Wybory Mister Leather Poland i Mister Bear Poland, uczestniczymy w Canal Pride w Amsterdamie, poszerzamy asortyment, szukamy partnerów do współpracy.


Rok 2013 – wprowadzamy program lojalnościowy Karta Stałego Klienta, bierzemy udział w międzynarodowych Targach erotycznych EROtrends Erotyka-Lifestyle-Zdrowie – obejrzyj relację z Targów <<<TUTAJ>>> a tuż po Targach zacieśniamy współpracę z biznesami polskimi i zagranicznymi. Sponsorujemy Wybory Mister Leather Poland i Mister Bear Poland. Współorganizujemy wraz z FetishPolska spotkanie polskich fetyszystów przy piwie podczas Folsom w Berlinie.

Fot. Archiwum REFFORM

Fot. Archiwum REFFORM


Rok 2014 – nawiązujemy partnerstwo strategiczne ze Stowarzyszeniem Leather Poland (do 2016 roku). Sponsorujemy Wybory Mister Leather Poland i Mister Bear Poland. Współorganizujemy polskie fetyszowe piFFko podczas Folsom.

Organizujemy spotkanie opłatkowe w REFFORM. Byliśmy po raz drugi na targach erotycznych EROtrends 2014. Fundujemy nagrody na Festiwalach i Konkursach Drag Queen, wspieramy nagrodami portale i blogi z nami współpracujące.

Obchodzimy 10-lecie urodzin w klubie Toro w Warszawie z udziałem gości zagranicznych, w tym z Mister B – właściciela i założyciela Wima Bosa z mężem.

W dniu 4 sierpnia 2014 r. obowiązki nowego managera w REFFORM objął Wojtek Lendzion. W tym roku także wnętrze sklepu posłużyło twórcom wideo o w sytuacjach, których nie chcielibyście przeżyć w sexshopie – zapraszamy:

Wspieramy Leather Fetish Pride – flagową imprezę Stowarzyszenia Leather Poland:


Rok 2015 – sponsorujemy 5. wybory Mister Leather Poland 2015. Partnerujemy Klubowi Scorpio z Poznania. Współorganizujemy Warsaw Fetish Weekend (pierwsza edycja) w dn. 15-17 maja 2015 r. Uczestniczymy w Canal Pride w Amsterdamie. Jesteśmy obecni na X Festiwalu DQ w Poznaniu. Byliśmy sponsorem głównym Wyborów Mister HAH Wrocław:

Uczestniczymy w akcji Pomocy dla Przyjaciela. Wspieramy działanie prywatnej grupy PP. W listopadzie znak słowno-graficzny REFFORM został prawnie zastrzeżony (Urząd Patentowy RP nr 449010). Współpracujemy z COXY przy organizacji imprezy COXY FETISH:

Ufundowaliśmy nagrody dla zwycięzców w Wyborach Mister Bear Poland 2016:

W dniu 12 IX organizujemy polskie piFFko podczas Folsom Europe w Berlinie:


Rok 2016 – darowizna REFFORM dla Stowarzyszenia Bears of Poland i zacieśnienie współpracy. Dalszy ciąg akcji pomocy dla Przyjaciela w potrzebie. Rozpoczynamy współpracę z Galeria Club w Warszawie.  REFFORM jest współorganizatorem Fetish Party z Mister Leather Poland 2016 w Scorpio Club w Poznaniu. Uczestniczy w pierwszym zjeździe Leather Club w Gdyni. Zorganizował pierwszy w Polsce Fetish Camp (Sielpia) – imprezę integracyjną dla środowiska multifetyszowego.

REFFORM zostało oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Bears of Poland i fundatorem nagrody głównej w Wyborach Mr. Bear Poland 2017. W grudniu wspieraliśmy naszymi upominkami wiele przedsięwzięć w Klubie Galeria w Warszawie w tym podczas koncertu z okazji Światowego Dnia HIV/AIDS. Fundowaliśmy nagrody podczas Miśkołajków w Krakowie a także dla Królowej Kim Lee Draq Queen Festiwalu oraz 3 upominki dla wyróżnionych.

Ufundowaliśmy 3 nagrody dla każdego uczestnika Wyborów Mister Leather Poland 2016 o łącznej wartości 1000 zł:

Foto: Archiwum REFFORM


Rok 2017 – jest ponad 9.000 pozycji magazynowych w sklepie. Duma. Zostaliśmy zaproszeni do zorganizowania przesłuchań kandydatów podczas pierwszych wyborów Mister Rubber Poland 2017.

Refform funduje upominki dla nowo pasowanych członków społeczności fetyszowej podczas Fetish Campu w Sielpi. Fundujemy nagrody podczas Wyborów Mister Rubber Poland 2017 oraz podczas Wyborów Mister Bear Poland 2018. Bierzemy udział w imprezie Mister Rubber Poland 2017 On Tour w klubie Scorpio (Poznań). Fundujemy upominki na jesienną edycję Oscura Party. Tradycyjne piFFko w Berlinie w tym roku organizujemy w kultowym klubie Mutschmann’s:

W dniu 20 października odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia drugiego salonu reFForm Fetish Store z lokalizacją w Poznaniu (ul. Szkolna 17 przy Starym Rynku). <<<zdjęcia z imprezy>>>


Rok 2018 – współorganizuje w 4. Fetish Camp / X Bear Zlot w m. Tresna. Ufundowaliśmy 3 nagrody główne (zdjęcia poniżej) w Wyborach Mister Rubber Poland 2018 oraz zapewniliśmy bezpieczeństwo podczas Oscura Party.

W tym roku obchodzić będziemy 1-szy rok działalności drugiego salonu reFForm Fetish Shop (w Poznaniu), przygotowujemy się do Wyborów Mister Bear Poland 2019.

Salon w Poznaniu odwiedzili delegaci – kandydaci do tytułu Mister Gay Europe:

a reFForm Fetish Store był oficjalnym partnerem Poznań Pride Week 2018.

Refform przeprowadziło tradycyjne 6. piFFko w Berlinie podczas Folsom. To drugie spotkanie w Mutschmann’s.

piFFko 2018

Tym razem zbieraliśmy datki na jeden z najważniejszych programów Fundacji REFFORM, czyli na Program The Nest. Obecnych było ponad 180 osób z Polski i z zagranicy. Odwiedzili nas Partnerzy z Mister B i BOXER-a. W październiku ufundowaliśmy 3 nagrody dla uczestników wyborów Mister Bear Poland 2019 i obchodziliśmy 1. urodziny salonu reFForm w Poznaniu. Było hucznie i licznie. Jesteście wspaniali! Byliśmy także partnerem RuPole Drag Talen Show (Opole). Byliśmy też Partnerem Pride Week w Poznaniu.


Rok 2019 – zaczynamy dumnie, bo informacją o organizacji 5 głównych imprez urodzinowych. Pierwsza już 25 stycznia w barze Lodi Dodi podczas tradycyjnego U-Boota. Druga w dniu 24 maja w Warszawie, trzecia – 21 czerwca w ośrodku Yasou podczas Bear & Fetish Camp, czwarta – 13 września w Berlinie w sklepie BOXER i piąte – 14 września w Berlinie w Mutschmann’s. Ponadto: rozpoczynamy współpracę z Fire Sauna & Bar w Warszawie, jesteśmy Głównym Sponsorem Wyborów Multifetyszowych w Polsce.

W kwietniu 2019 roku fundujemy nagrody i upominki dna wyborach Mister Chaser Poland 2019 a wszyscy kandydaci do tytułu otrzymali stylowe plecaczki reFForm.

W dniach 23-26 maja 2019 odbyło się Warsaw Fetish Weekend podcas którego wybrano nowego Mister Leather i Mister Rubber Poland. nowi Mistrzy otrzymaliod nas nagrody.

Wraz z BOP i Fundacją REFFORM będziemy na Bear & Fetish Campie w Skowronkach.


Teraźniejszość

Współpracujemy z 18 biznesami polskimi w ramach programu rabatowego Karta Stałego Klienta (wydaliśmy ich już ponad 900), z 52 biznesami polskimi zaprzyjaźniliśmy się, z ponad 75 biznesami zagranicznymi współpracujemy na co dzień, by zapewnić naszym klientom najlepszy towar i serwis, na półkach w salonie jest wciąż dostępnych ponad 11500 artykułów a grono wiernych klientów rośnie. Aktywnie rozwijamy się starając się dostarczać najlepsze usługi naszym P.T. Klientom.


Jesteśmy biznesem społecznie odpowiedzialnym (CSR)

Wspieramy inicjatywy o charakterze dobroczynnym, a także przedsięwzięcia kulturalne i projekty artystyczne. Sponsorujemy coroczne Wybory Mister Leather Poland (od samego początku do 2016 włącznie), Wybory Mister Bear Poland (od samego początku) i Wybory Mister Rubber Poland (od 2017 roku) przyczyniając się do większej konsolidacji zainteresowanych fetyszami i pogłębiania tych zainteresowań. W ramach rozwoju kultury fetyszowej w Polsce wspieramy organizację imprez w klubach oraz działania samych organizatorów. Sponsorujemy nagrody w różnych konkursach okolicznościowych. Upowszechniamy wiedzę o bezpieczniejszym seksie i profilaktyce zagrożeń związanych z chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zakażeniami HIV. Przekazujemy co rok 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Przez kilka lat z rzędu była to “Miłość nie wyklucza” a aktualnie – Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”.

Właściciele reFForm są fundatorami i prezesami Fundacji REFFORM na Rzecz Promocji Zdrowia, Budowania Więzi Społecznych oraz Przeciwdziałania Wykluczeniom i Dyskryminacji z siedzibą w Warszawie. Fundacja od 21 lutego 2017 roku (data wpisania do Krajowego Rejestru Sadowego), która wspiera działanie środowiska fetyszowego, organizuje warsztaty, spotkania środowiskowe, promuje zdrowie i organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących.