Jockstrap – historia prawdziwa

Jockstrap – historia prawdziwa

Jockstrap / Jockstrapy lub też inaczej nazywane strap, supporter oraz suspensorium, to jeden z najbardziej rozpowszechnionych modeli bielizny męskiej wśród gejowskiego środowiska. Znają je wszyscy, czy to aktywni czy pasywni. Homo, biseksy, ale i hetero! Otóż jest to ten rodzaj gaci, które przyciągają do świetnie eksponowanych przez nie męskich pośladków. Ale może najpierw trochę o historii tej bielizny.

Historia sięga roku 1874

Spółka Sharp&Smith za pośrednictwem C. F. Benetta wynalazła pierwsze jockstrapy, które w pierwotnym założeniu miały zapewnić komfort rowerzystom. Nieco ponad dwadzieścia lat później Benett rozpoczął masową produkcję w nowej firmie o nazwie Web Bike. Tak, dobrze kojarzycie. To właśnie Bike jest najbardziej rozpoznawalną marką jockstrapów, która istniała ponad sto lat! Jak już wspomniałem jockstrapy pierwotnie były stosowane przez rowerzystów, ale w miarę upływu czasu sportowcy innych dyscyplin również zaczęli korzystać z tego rodzaju bielizny.

Po opatentowaniu przez firmę Web Bike suspensorium, które nazwano Jockstrap nazwa na stałe przyjęła się do języka mówionego i pisanego. Tak o to powstały jockstrapy. Dla wyjaśnienia – suspensorium to wkładka z tworzywa, która chroni genitalia przed kontuzjami. Stosowane jest ono w takich sportach jak np. futbol amerykański, rugby czy hokej.  Istnieją także specyficzne gacie ze specjalnym miejscem na suspensorium tworzące razem z jocktrapami jedną całość.

Skąd pochodzenie określenia tego typu bielizny? Oczywiście z nazewnictwa modelu, ale sama nazwa Jockstrap z języka angielskiego oznacza pasek dla umięśnionego faceta, od słów jock i strap.

Czym są tak naprawdę jockstrapy?

Gaciami zbudowanymi z głównego paska na talii oraz worka na genitalia oplatającymi pośladki jedynie dwoma wąskimi kawałkami materiału. Ze względu na budowę bielizna ta jest również dość popularnie stosowana podczas leczenia pooperacyjnego męskich narządów rozrodczych. Zapewnia ona wygodne dojście do genitaliów, bez konieczności zdejmowania całej bielizny.

Z tego też powodu oraz łatwego dostępu do pośladków oraz odbytu jockstrapy stały się także bardzo popularne w środowisku gejowskim. Dziś możemy je zobaczyć w wielu gejowskich filmach porno oraz na erotycznych zdjęciach.

Na pewno jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które idąc na sobotnią imprezę mają w planie nocną sex-przygodę. Warunki w klubach często są w dużym stopniu ograniczone i jak to się mówi – „dupa swędzi, a radzić sobie jakoś trzeba”. Prawda? Wtedy z pomocą przychodzą jockstrapy, dzięki którym można dostać się do tyłka w szybszy i bardziej wygodny sposób niż ten, którym jest mało wygodne opuszczanie spodni razem z gaciami aż do kostek.

Jakiej firmy jockstrapy?

Aktualnie na rynku jest bardzo dużo firm, które w swojej ofercie mają jockstrapy. Do tych najbardziej popularnych należą: Bike (marka niestety została już zamknięta nad czym ogromnie ubolewam), Andrew Christian, Boxer, Aussiebum, Barcode Berlin, CellBlock 13, Nasty Pig. Firmy prześcigają się w nowościach, jeśli chodzi o kroje jockstrapów. Część z nich jest klasyczna i bardzo podobna do pierwotnych „bajków”, a inne bardzo odchodzą od głównego założenia jakie miały jockstrapy.

Jeśli chodzi o jakość to osobiście mogę polecić klasyczne jockstrapy Bike (czasem można je gdzieś jeszcze zakupić). Nie mniej, jeśli chodzi o jakość i dizajn w tyle nie pozostają Aussbiebum czy Barcode Berlin. Zachęcam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Każdy z was znajdzie coś dla siebie. Skórzane, lateksowe, a może klasyczne, bawełniane?

Któreś z tych gaci na pewno skuszą was tym co same prezentują. Moim zdaniem nie ma nic bardziej seksownego niż facet w jockstrapach. Erotycznie wyeksponowane pośladki, na widok których ślinka cieknie na pewno nie jednemu z was zawrócą w głowie. Nie ma co ukrywać – widok fajnego faceta, którego pośladki oplatają tylko dwa wąskie paski jockstrapów jest bardzo podniecający. Zresztą nie tylko dla aktywa.

Pasyw na pewno będzie czerpał przyjemność z możliwości pokazania swojego tyłka w bardzo seksownej odsłonie. W końcu jakby nie było to każdy kawałek materiału, nawet ten najmniejszy, który przykrywa nasze ciała jest bardziej pociągający niż sama bezpruderyjna nagość. Choć jak we wszystkim – to kwestia dyskusyjna. Każdy, nawet najdrobniejszy element garderoby skrywa w sobie tajemnicę, którą chcemy poznać.

Pasków możecie też użyć jako uprzęży swojego partnera, przynajmniej będą mogły się do czegoś przydać. Poza tym strzelanie z nich też może być bardzo fajnym elementem wspólnej zabawy. Jeśli lubicie spanking to odkryte pośladki na pewno zadziałają na was jak czerwona płachta na byka, który chce wziąć coś, lub raczej kogoś, na swoje „rogi”! 😉

Miłego noszenia!


Tom