Mr Rubber Poland wyrusza do Chicago

Mr Rubber Poland wyrusza do Chicago

Michał – pierwszy Mr Rubber w historii Polski – wylatuje dzisiaj do Chicago na wybory Mr International Rubber. Bilet lotniczy ufundowany przez Fundację REFFORM był główną nagrodą w wyborach, jakie odbyły się w kwietniu br. Na chwilę przed podróżą Michała „za wielką wodę” podglądamy Jego przygotowania, rozmawiamy o spojrzeniu na pełnioną funkcję i projekty, jakie udało Mu się zrealizować do tej pory. Czytelnikom przybliżamy również sam konkurs, jego historię i dotychczasowych zdobywców tytułu.

Znasz już naszego Mr Rubber?

Od momentu wygranej w pierwszych wyborach Mr Rubber Poland, Michał zaangażował się w promowanie sceny fetyszowej w Polsce i za granicą. Brał udział w paradach równości – reprezentował polską społeczność fetyszową w Pradze i Amsterdamie (został wówczas zaproszony przez Mister B na pokład ich fetyszowej łódki). Swoim patronatem objął również piąte PiFFko na berlińskim Folsom (wrzesień 2017) tj. cykliczne spotkanie polskiej grupy fetyszowej i zaproszonych gości.

Po kilku miesiącach noszenia szarfy, Michał ma się już czym pochwalić. Udało Mu się nawet zorganizować charytatywną aukcję, z której dochód przeznaczony został na rzecz prześladowanego środowiska LGBT+ w Czeczenii.

Jestem Polakiem – obywatelem kraju, w którym społeczeństwo bazuje na bardzo konserwatywnych wartościach i ideach. – mówi Michał. – Sam wiesz, że nie jest to kraj, w którym bycie gejem, biseksualistą, czy fetyszystą jest komfortową sytuacją. Wygrywając pierwsze w historii kraju wybory Mr Rubber Poland w kwietniu tego roku, stałem się twarzą oraz reprezentantem grupy rubberowej i multifetyszowej. Może właśnie dlatego zauważam dużo bardziej, jak często ludzie LGBT+ są obiektami drwin i prześladowania. Dotyczy to środowisk nieheteronormatywnych z Polski, ale również z innych krajów. Mam na myśli choćby Czeczenię, na rzecz której postanowiłem przeprowadzić licytację pamiątkowej statuetki z wyborów.

Jako reprezentant sceny fetyszowej – gumowej, współpracuję z grupami Multifetish Poland oraz Bears of Poland. W wyniku tej współpracy powstał choćby kalendarz multifetyszowy, którego sprzedaż wsparła pomoc osobom prześladowanym w Czeczenii. Podczas wspólnie organizowanych eventów bardzo się staram budować płaszczyznę porozumienia pomiędzy środowiskami fetyszowymi, czy BDSM. Swoim patronatem objąłem do tej pory kilka imprez multifetyszowych w kraju np. 3. Fetish Camp w Sielpi, Oscurę – największe multifetyszowe wydarzenie w Polsce, a niedawno – w Poznaniu – obecny byłem na Mr Rubber on Tour – imprezie towarzyszącej nieoficjalnie wyborom Mr Bear Poland.

Przygotowania są, ale niełatwe

Przygotowując się do wyjazdu do Chicago, Michał pod czujnym okiem przyjaciół ćwiczy prezentację, jaką będą mogli obejrzeć zarówno jurorzy, jak i publiczność zgromadzona na MIR21. Nie jest to łatwe zadanie, bo czas prezentacji ograniczony jest do 90 sekund.

Każdy ruch Michała w jego prezentacji ma swój określony czas. – opowiada Maciek Chojnacki, Mr Leather Poland 2016 – support Michała. – Każdy ruch w prezentacji powtarzamy niemalże w nieskończoność, bo wszystko musi ze sobą grać, być płynne i jak najbardziej dograne. Idzie nam całkiem nieźle, ale jesteśmy jeszcze przed próbą generalną. Będziemy ćwiczyć do upadłego, żeby Michał jak najlepiej zaprezentował się na scenie w Chicago. Jest to ważne tym bardziej, że impreza – a co za tym idzie prezentacje kandydatów – transmitowana będzie na żywo przez internet. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak prezentuje się kandydat z Polski. Transmisje można będzie oglądać od piątku, za pośrednictwem strony www.mirubber.com.

Sam konkurs jest niezwykły z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że w przeciwieństwie do innych imprez tego typu, kandydaci nie są znani aż do oficjalnego rozpoczęcia imprezy.

21 lat Mister International Rubber

Konkurs Mister International Rubber został wymyślony w 1997 roku przez Rogera Hickey’a I Davida Boyer’a. Cel, jaki im przyświecał – to wsparcie raczkującej wówczas amerykańskiej sceny gumowej Od tamtego czasu idea stale się rozwija, obfituje w imprezy towarzyszące i – co tu dużo mówić – jest prawdziwym międzynarodowym świętem. Nie tylko dla fetyszystów gumy.

Dotychczasowymi Misterami byli:

1998 Christoff Lehner, USA
1999 Thomas Smith Lexington, USA
2000 Tom Kelly, USA
2001 Chad McLaughlin, USA
2002 Yannik Kerjose, Francja
2003 William “Rubberwilli” Schendel, USA
2004 Chris Vincent, USA
2005 Frank Bug, Niemcy
2006 Michael Schneider, Niemcy
2007 Maurizio Iacone, Włochy
2008 BJ Turgeon, Kanada
2009 Stephane Donaldson, Kanada
2010 Fenn, Kanada
2011 G-Man, USA
2012 Sly Hands, Wielka Brytania (zm. 2017)
2013 Jason Lynch, USA
2014 Andy Cosmic Roo, Kanada
MIR 18 Max, Holandia
MIR 19 Gummibärchen, USA
MIR 20 Preston So, USA

Co po MIR 21?

– Jeśli uda mi się zdobyć tytuł, będę chciał rozszerzyć działalność o promocję fetyszu i wsparcie krajów Europy Wschodniej w zwalczaniu nierówności w traktowaniu środowiska LGBT+. – mówi Michał. – Oczywiście będę również nadal propagował wiedzę na temat gumowego fetyszu i BDSM. Ponieważ wciąż w Europie są kraje, w których do tej pory nie zorganizowano wyborów Mr Rubber, a scena fetyszu gumowego jest wciąż w podziemiu, chciałbym pomagać w organizacji eventów i gumowych wyborów.

Jeśli uda mi się zdobyć tytuł MIR 21 pokażę, że fetysz jest powodem do dumy, i że pozwala wspierać wiele akcji humanitarnych, czy czynić wiele innych – dobrych i społecznie pożytecznych – funkcji.

Naszemu kandydatowi do tytułu MIR życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

JJ
fot. Paweł Spychalski (archiwum Mr Rubber Poland), Strona internetowa MIR