Niewykrywalni.pl

Niewykrywalni.pl

Niewykrywalni.pl i Safe sex – badanie

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Niewykrywalni”, której celem jest rozwiewanie wątpliwości dotyczących HIV, życiem z wirusem oraz dotyczące związków HIV+/HIV-.

Pozytywnymi świadectwami przekazywanych faktów będą historie (coming outy) osób żyjących z HIV oraz ich zdrowych partnerów. Równie ważnym elementem kampanii będzie szeroko zakrojona działalność w mediach społecznościowych mająca na celu zebranie opinii ogółu społeczeństwa oraz edukacja bezpośrednia w postaci merytorycznych odpowiedzi na zgłaszane wątpliwości/obawy związane z tematyką HIV przez nasz zespół specjalistów i aktywistów.

Wsparciem dla działań online będą otwarte spotkania tematyczne „POZYTYWNE ROZMOWY” z aktywistami oraz lekarzami-specjalistami w największych miastach Polski.

W ramach działań towarzyszących będą organizowane przedsięwzięcia artystyczno-performatywne wzmacniające pozytywny przekaz kampanii. W klubach i punktach medycznych pojawią się materiały edukacyjne kampanii „Niewykrywalni”.

Wraz ze startem kampanii startuje również szeroko zakrojone badanie ankietowe na temat bezpiecznego seksu i zachowań seksualnych dorosłych, aktywnych seksualnie osób nie tylko homoseksualnych.

Badanie przeprowadzone zostanie nie tylko na terenie Polski ale również Niemiec, Danii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Portugalii. Jego celem jest poznanie ogólnych zachowań seksualnych dorosłych, aktywnych seksualnie osób oraz czym dla każdego z nich jest pojęcie bezpiecznego seksu.

Poszczególne moduły badania po jego zakończeniu zostaną opracowane i przeanalizowane, a na podstawie wyników końcowych powstać ma seria artykułów i opracowań naukowych do celów edukacyjnych zarówno w kampanii „Niewykrywalni” i podmiotów zainteresowanych wynikami badań.

Dlatego drogi czytelniku! Poniżej znajduje się odnośnik do kwestionariusza, do którego wypełnienia serdecznie Cię teraz zapraszamy. Nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut, a swoim poświęceniem możesz znacznie przysłużyć się naszemu wspólnemu dobru.

KLIKNIJ, BY WYPEŁNIĆ ANONIMOWĄ ANKIETĘ


Autor: Czarek Stawecki

Od Redakcji: Autor jest specjalistą zdrowia publicznego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w zakresie profilaktyki STD oraz zachowań seksualnych. Zawodowo pracuje w swoim pierwotnym zawodzie, jako pielęgniarz. W prywatnym zakresie prowadzi badania i obserwacje seksuologiczne i zdrowotne. Ma słabość do brodatych facetów w okularach, skórzaków oraz garniturowców. Lubi sernik i kawę.