Ostatni dzwonek na rozliczenie 1% z podatku

Ostatni dzwonek na rozliczenie 1% z podatku

Już 30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych zatem jest to doprawdy ostatni dzwonek. To ostatni dzwonek na przekazanie swojego 1% z podatku dla Fundacji REFFORM.

Jak przekazać 1% w PIT

Środki finansowe niezbędne są w działalności każdej organizacji – zwłaszcza takiej organizacji, która pod kontrolą Kapituły, Komisji Rewizyjnej oraz Krajowego Rejestru Sądowego dysponuje publicznymi środkami. Fundacja REFFORM poprzez swoją działalność takie środki publiczne posiada. Zbierała je i zbiera w różny sposób – głównie poprzez zbiórki, darowizny, aukcje i inne przedsięwzięcia.

Fundacja REFFORM od samego początku powstania działa na rzecz środowiska multifetyszowego, integracji i budowania więzi społecznych, realizuje cele pomocowe w zakresie ochrony zdrowia, prawa antydyskryminacyjnego i działań przeciwwykluczeniowych. Fundacja REFFORM apeluje o przekazanie 1% z dochodu podczas składania rocznej deklaracji podatkowej.

Warto pamiętać, że niewskazanie której organizacji ów 1% z podatku chce się przekazać spowoduje, że zdecydują za nas urzędnicy skarbowi.

Wzór wypełnienia pól w składanym do „skarbówki” formularzu widać poniżej:


Grafika z: http://pozytek.ngo.pl/