Poppers z lat 70-tych

Poppers z lat 70-tych

Poppers, czyli chwila euforii z lat 70-tych

Większość z was na pewno wie o czym będzie mowa. Środek chemiczny, potocznie nazywany poppersem, jest bardzo powszechnie stosowany do zwiększenia przyjemności seksualnej. Kto choć raz powąchał poppersa wie, że seks po jego zażyciu jest zupełnie inny niż klasyczny seks bez.

Należące do grupy estrów alkilowych kwasu azotawego związki chemiczne jakimi zwykło się nazywać poppersy są niczym innym jak chemicznymi substancjami, których właściwości odkryto już na początku lat siedemdziesiątych. Wtedy przezywały one swój złoty wiek, który nieustannie trwa do dziś. Nazywane są czasem polisherami – ze względu na możliwość zastosowania podczas czyszczenia głowic magnetowidowych, które w dzisiejszych czasach praktycznie odeszły już do lamusa.

Jak działa poppers?

Działanie azotynów alkilu zostało odkryte już w latach 70-tych, kiedy to silnie rozbudowała się scena kultury klubowej. Wdychane podczas imprez opary poppersów stały się nieodłącznym elementem klubowych zabaw, powodując chwilową euforię i przypływ pozytywnej energii. Tak właśnie działa azotyn alkilu, którym jest poppers.

Do głównych objawów zażywanego drogą wziewną środka możemy zaliczyć:

 • rozluźnienie mięśni gładkich na obszarze całego organizmu (również mięśnie odbytu),
 • zwiększenie częstości akcji serca,
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych (objawiające się np. chwilowym przypływem krwi do głowy (twarzy, szyi i dekoltu) – jedna z oznak, że poppers zaczął działać na osobę, która go zażyła),
 • zwiększenie pożądania seksualnego,
 • pobudzenie,
 • euforia,
 • uderzenia gorąca,
 • możliwe krótkotrwałe problemy z erekcją.

Jako że polishery powodują rozluźnienie mięśni odbytu są często stosowane przez środowisko gejowskie celem łatwiejszej penetracji partnera pasywnego. Jest to celowy zabieg, podczas gdy partner aktywny ma dużego fiuta. W końcu nie każdy pasyw jest w stanie „ot tak” przyjąć dużego członka. Jest to dość powszechny problem w środowisku, a poppers zwyczajnie pomaga się z tym zmierzyć w łatwiejszy sposób.

Oczywiście dla partnera aktywnego inhalacja polisherem również jest bardzo przyjemnym doznaniem – doświadczając chwilowej euforii jest on w stanie bez opamiętania posuwać swojego partnera, co na pewno zostanie błogo odebrane!

Do testowania przypadł mi poppers Potent Blue. Po otwarciu paczki ukazała mi się niebieska buteleczka, w której coś brzęczało. To była metalowa kuleczka, która jak mówi producent, miała aktywować specjalną formułę polishera, za każdym razem gdy potrząśnie się buteleczką. Całość recenzji na: https://blog.refform.pl/potent-blue-testowanie-poppersa/

Wołodia

Czy poppers jest zdrowy?

To pytanie pojawia się przy wszelkiego rodzaju używkach czy to przy dopalaczach, narkotykach czy również poppersach. Żadna używka nie jest zdrowa, no może poza kawą, której dobroczynny wpływ jest potwierdzony naukowo. Jeśli chodzi o poppersa to oczywiście nie jest tak, że nie wypływa on na zdrowie osoby, która się nim inhaluje. Wpływa i to na pewno nie pro zdrowotnie. zatem musimy napisać: JEGO STOSOWANIE JEST NA WYŁĄCZNE RYZYKO UŻYTKOWNIKA. NIE POLECAMY.

Jakie skutki uboczne może powodować wdychanie poppersa? Oto kilka z nich:

 • oparzenia (działa silnie drażniąco na skórę),
 • bóle głowy,
 • utrata świadomości,
 • możliwość omdlenia, udaru lub nawet zawału serca, podczas jednoczesnego stosowania z lekami na potencję (Sildenafil, Viagra). Nie polecamy tego połączenia!

Kto nigdy nie doświadczył bólu głowy po seksie „na poppersie” niech pierwszy rzuci kamień. Pierwszy wystąp z szeregu ten, kto nie miał poparzonych skrzydełek nosa. Na pewno zdarzyło się wam widzieć geja, który miał podrażnioną skórę w miejscu, do którego przystawia się buteleczkę z poppersem celem jego zażycia. Wtedy już wiecie, że poprzednia noc była bardzo udana. Na każdego z was poppers będzie działał inaczej, ale jeśli chodzi o negatywne skutki, których możecie się zwyczajnie przestraszyć na początku przygody z polisherem – potraktujcie z dystansem. Ból głowy jest chwilowy i zależy w dużej mierze od „świeżości” poppersa – im bardziej zwietrzały tym słabsze będzie jego działania oraz skutki uboczne, których możecie doświadczyć. Ból głowy będzie mniej dokuczliwy, a cała euforia krótsza i mniej intensywna, choć w dalszy ciągu odczuwalna.
Z doświadczenia swojego i nie tylko mogę powiedzieć, że najlepszy jest poppers, który nie jest nowy, ale też nie jest po wielomiesięcznym użytkowaniu. Najlepszym jest na wpół zwietrzały, a na wpół taki, który jeszcze daje przysłowiowego „kopa”.

Żeby zwiększyć efekt jego działania wstrzymałem na chwilę oddech. Czułem jak mój zwieracz rozluźnia się, a kutas mojego faceta ostro się we mnie wbija, posuwał mnie ostro i głęboko. Całość recenzji na: https://blog.refform.pl/english-poppers-testowanie/

Andrew

Jaki poppers wybrać?

W chwili obecnej, kiedy polishery przeżywają swoją drugą młodość, a geje chętnie z nich korzystają podczas nocnych seks-maratonów rynek oferuje nam ogromny wybór. Od słabszych, aż po oferujące mocniejsze doznania. Do najbardziej znanych można zaliczyć takie marki jak: Jungle Juice, Amsterdam, Rush czy np. Blue Boy. Wszystkie z nich są dostępne w naszych sklepach stacjonarnych w Warszawie i w Poznaniu, jak również w sklepie internetowym.

Jeśli nie próbowaliście poppersa – ten czas nadszedł. Doświadczycie czegoś zupełnie nowego, co może wam się spodobać na tyle, że gdy ktoś w towarzystwie będzie mówił o „blu boju” – doskonale będziecie wiedzieć z jaką przyjemnością się on kojarzy.


Tom