W sobotę 5. piFFko na Folsom Europe. Będziesz?

W sobotę 5. piFFko na Folsom Europe. Będziesz?

Folsom Europe to największe europejskie wydarzenie branżowe z udziałem ponad 20 000 fetyszystów. Przy okazji imprezy, jak co roku, odbędzie się również piFFko – tj. spotkanie polskiej społeczności multifetyszowej, a także zbiórka środków na cele statutowe Fundacji REFFORM.

Zaczęło się od Folsom Street Fair

Folsom Street Fair to uliczny festiwal BDSM organizowany w San Francisco od 1984 roku. Ten sam festiwal, ale pod inną nazwą – Folsom Street East – od 1997 roku odbywa się również w Nowym Jorku oraz od 2003 – jako Folsom Fair North – w Toronto i – jako Folsom Europe – w Berlinie.

Folsom Street Fair jest największym festiwalem BDSM na świecie. Impreza gromadzi każdorazowo około 400 000 osób. Wpływy z imprezy przekazywane są na lokalne cele charytatywne.

Folsom Europe – dla fetyszystów

Jeśli San Francisco jest mekką dla gejów, to Berlin jest na pewno najbardziej fetyszową stolicą w Europie. – pisaliśmy na naszym blogu dwa lata temu. – Po wypasionych latach pełnych ostrych zabaw, super imprez i tłumach fetyszowych kolesi na ulicy Fuggerstraße były i lata chude – mniejsze zainteresowanie i mniejszy zarobek biznesów, które wokół Folsom Berlin narosły, jak huby. Potem, jak to bywa w biznesach – kłótnie i nieporozumienia aż w końcu dramaty rozstań starych organizatorów i gloria wstąpienia na stolec organizatorski nowych osób.

Nowi organizatorzy, jakby z mniejszym zapałem ale mimo to podjęli się przejęcia pały od poprzedników i już od kliku lat w sukcesem podejmują się organizacji Folsom w Berlinie. W 2013 wróżono Folsom klęskę ale po liczbie odwiedzających szybką ją odwołano. W 2014 roku kolejny podmuch fetyszowych szaleństw jakby na nowo wzmógł nadzieje na jeszcze lepsze imprezy w przyszłości.

Berlin – tu spełniają się marzenia

Nie trzeba nikogo przekonywać, że fetyszowo w Berlinie dzieje się wiele. Większość odwiedzających to geje, choć organizatorzy zapewniają, ze wszystkie seksualności podczas imprez fetyszowych są mile widziane. Poza Folsom i znanym „Easter Berlin”, w Berlinie odbywają się także równie liczne fetyszowe spotkania – m.in. Perverts, Pig i Sneakfreaxx.

Bez wątpienia jednak Folsom posiada status iście kultowy. To znakomita okazja do spotkania się ze starymi przyjaciółmi i do nawiązywania nowych znajomości, choć przyznać trzeba, że nie tylko platonicznych. Impreza jest również tłem dla corocznej konferencji German Titleholders’, która aktywizuje posiadaczy fetyszowych tytułów (Misterów) z całego świata do zebrania pieniędzy dla berlińskich organizacji charytatywnych.

Zabawa? Tak, ale fundraising jest równie ważny

Tegoroczny Folsom Europe będzie wyjątkowy z różnych względów. Przede wszystkim w jego ramach odbędzie się już po raz piąty piFFko, czyli spotkanie polskiej społeczności multifetyszowej. Tegoroczny meeting odbędzie się w sobotnie popołudnie pod hasłem „piFFko! Dołącz do nas!” w Mutschmann’s na Martin-Luther-Straße 19.

Na Folsom obecna będzie również Fundacja REFFORM, która realizować będzie swoje cele statutowe.

To idealna impreza dla spełnienia kilku celów statutowych: po pierwsze – integracja środowiska, po drugie – promocja zdrowia i bezpieczniejszego seksu, po trzecie – przeciwdziałanie dyskryminacji grup LGBTIQ. – informuje strona Fundacji. – Cele statutowe i ich realizacja to wytyczne dla działania każdej organizacji pozarządowej, której działania mieszczą się w sferze pożytku publicznego.

Fundacja podczas spotkania środowiskowego przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na swoją działalność, to jest na działalność zgodną z celami statutowymi. Zebrane w ten sposób środki zostaną na miejscu przeliczone przez osoby wybrane z grona uczestników spotkania. Podpisany zostanie stosowny protokół. Środki te – zakładając, że będą w walucie EURO – zostaną wymienione na polskie złotówki i wpłacone na rachunek Fundacji. Mamy nadzieję, że każde zebrane EURO czy złotówka będą szybko dobrze spożytkowane.

Wszystkim uczestnikom życzymy orgazmicznych wrażeń i fantastycznej zabawy! Do zobaczenia!

JJ
fot. folsomeurope.info