Trudne sprawy? Porozmawiajmy o ABDL!

Trudne sprawy? Porozmawiajmy o ABDL!

Wielu gejów wie co oznaczają pojęcia „scat” i „pissing”, jednak z różnych przyczyn nie uczestniczą w takich praktykach. Można zrozumieć, że oddawanie moczu, czy defekowanie na partnera może być barierą nie do przeskoczenia. Takie „zabawy” jednak istnieją i mają swoich zwolenników. Tak samo jak ABDL, czyli praktyki osób używających pieluch (oraz/lub przejawiających zachowania infantylne z powodów psychologicznych ) w celu uzyskania satysfakcji seksualnej.

ABDL = Adult Baby and Diaper Lover

Trudno powiedzieć, z czego wynika ABDL. Pomimo przesłanek o znacznym rozpowszechnieniu takich praktyk, tematyka nie była obiektem zainteresowania ze strony badaczy. Za pierwsze i wiarygodne uznaje się te, wykonane w Stanach Zjednoczonych przez Hawkinson’a i Zamboni’ego, obejmujące 1795 mężczyzn i 139 kobiet identyfikujących się z ABDL.

Grupa osób przedstawiających siebie w Internecie jako ABDL wydaje się być grupą niejednorodną. – pisze w analizie Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak z Instytutu Psychiatrii i Neurologii. – Na podstawie uzyskanych wyników własnych Hawkinson i Zamboni wyróżnili dwie podgrupy wśród społeczności internetowej ABDL. Pierwsza grupa jest reprezentowana przez jednostki głównie zainteresowane w odgrywanie ról z okresu dziecięcego, natomiast druga jest głównie zainteresowania aktywnością seksualną związaną z ABDL.

Autorzy zastrzegają jednak, że przyszłe badania mogą wyróżnić kolejne podgrupy wśród społeczności ABDL. Na „Polskim Forum AB-TB/DL” (Adult Baby – Teen Baby/ Diaper Lover – internetowej społeczności zrzeszającym osoby związane z ABDL – można jednak znaleźć inne określenia (niewymienione w badaniu Hawkinsona i Zamboni) z którymi określają się użytkownicy tych społeczności. Można wskazać dodatkowo określenia: Teen baby, Teen baby/Diaper lover i ageplay.

Co ważne, badacze są pewni, że nie istnieje żaden związek między ABDL a pedofilią, stwierdzają natomiast, że jest to rodzaj parafilii fetyszystycznej.

Dwie formy naczelne ABDL

ABDL posiada dwie formy. AB oparte jest na regresji, czyli celowym wprowadzeniu się w stan umysłowy dziecka. DL z kolei jako wizualizację wykorzystuje fantazje erotyczne. Ponieważ każdy człowiek ma odmienne fantazje, różniące się wyobrażenia, w obu przypadkach wizualizacja dla każdego przyjmować będzie inny wymiar.

Ludzie będący AB większy nacisk przy praktyce będą nakładali na poczucie się jak dziecko. – pisze Maya na forum mokrazabawa.pl. – Tu wiek mentalnego dziecka jest zależny od osoby na co nie ma żadnej reguły. Będą szukali coraz to nowszych i ciekawszych sposobów na to, aby swoim zachowaniem podczas praktyki przypominać zachowanie dziecka. W przypadku posiadania osoby drugiej, bliskiej będą dążyć do utworzenia relacji Opiekun/ Dziecko celem posiadania relacji zbliżonej do rodzicielskiej. Ludzie określający się jako AB będą przykładali dużą wagę do tonu głosu, emocji i wspomnień jakie będą napędzały wizualizację a dzięki temu i praktykę.

Ludzie będący DL, będą koncentrowali się na zaspokojeniu fizycznych potrzeb poprzez odgrywanie scen erotycznych, czy masturbację. Może się to odbywać z wykorzystaniem elementów takich jak pieluchy jako bodziec erotyczny. Będą skupiali się na fizycznych doznaniach i czystym poczuciu spełnienia. Relacje w jakie takie osoby mogą wchodzić to zwykle relacje uległy/ dominujący celem utworzenia danej więzi emocjonalnej – choć tu już rzadko dochodzi do czegoś więcej niż zaspokojenie popędu seksualnego. Obie te praktyki jednak stanowią część wspólnej całości i aby w pełni pojąć to czym ABDL jest dla danej osoby polecam choć raz spróbowania obu form.

Fetysz niepospolity

ABDL to temat trudny, choć coraz bardziej popularny. Niektórzy uważają, że bierze się z braku akceptacji społecznej, braku samoakceptacji, czy traumy z okresu dzieciństwa. Może też z chęci powrotu do beztroskich czasów dzieciństwa, czy stresu związanego z obowiązkami życia dorosłego? Dla każdego pobudki mogą być inne, ale wynikają prawdopodobnie z niezaspokojonych potrzeb „Piramidy Maslowa” – bezpieczeństwa, przynależności, więzi i najzwyklejszej ciekawości.

Choć zabawy w dominację i uległość, piss i scat są im z pewnością znane, mało prawdopodobne, żeby wielbiciele skóry, gumy, punki i skini zaczęli nagle podniecać się pieluchami i zasypkami dla niemowląt zostawiwszy swój natywny fetysz. Prawdopodobne jest za to (do czego namawiamy), że pieluchowe zabawy mogą włączyć do swoich zabaw jako ich część. Mogą przecież ABDL połączyć z cewnikowaniem, unieruchamianiem, kneblowaniem, czy włączyć do zabaw SM, gdzie uległy w stroju niemowlęcym jest bity „za karę”, czy też upokarzany w inny sposób.

JJ
fot. Pinterest, tumblr.com, huffingtonpost.com

  • Pingback: Artykuł !!! | Roko Tablica()

  • Ferguson

    Jeszcze do niedawna autonepiofilia – bo tak nazywa się ta parafilia, uważana była za dość wysublimowane zboczenie seksualne.

  • anonim

    nigdy nie zrozumiem.

    • A my przekornie radzimy nigdy nie mówić nigdy 🙂 Reakcje ludzkie, to co nas podnieca, co nas fascynuje, co kusi i pociąga może zrobić się pod wpływem chwili, impulsu. Tu stan umysłu na tu i teraz nie ma nic do rzeczy.